Nowości  Mechanizacja rolnictwa    
 


Mechanizacja rolnictwa > Wystartowała produkcja seryjna ciągników Zetor Major

2013-02-21 Wystartowała produkcja seryjna ciągników Zetor Major

Czeski producent Zetor rozpoczął w Brnie produkcję seryjną nowego traktora Zetor Major.


Zetor Major (grafika: Zetor)

Do końca roku Zetor zamierza wyprodukować około 900 sztuk traktorów modelu Zetor Major. Nowy model Zetor Major zalicza się do segmentu o mocy do 80 koni i jest to traktor, który jest przeznaczony przede wszystkim dla właścicieli mniejszych farm lub gospodarstw rodzinnych.

Nowy traktor nawiązuje do modelu o tej samej nazwie, który w historii marki był jednym z najpopularniejszych traktorów. Ten model zyskał sobie opinię traktora na całe życie.

Do kluczowych atutów należy korzystny stosunek ceny do mocy. Jest to model z czterocylindrowym silnikiem o dobrej niezawodności, osiągach i niewymagającej eksploatacji.

"Potwierdzone jak dotąd zamówienia, lekko przewyższają nasze oczekiwania. W okresie od stycznia do kwietnia 2013 roku klienci planują zakup ponad 350 sztuk traktorów z modelu Zetor Major. Oznacza to, że całość planowanej w wymienionym okresie produkcji jest już z góry wysprzedana. Zainteresowanie nowym modelem bardzo nas cieszy. Dotychczasowe wskaźniki rozwoju zainteresowania potwierdzają nasze wcześniejsze założenia, na podstawie których planowaliśmy w 2013 roku wyprodukować 900 sztuk tego modelu traktorów." - powiedział Marian Lipovsky, wicedyrektor wykonawczy i dyrektor produkcji spółki Zetor Tractors.

W procesie projektowania najnowszego modelu traktora Zetor Major wzięli udział zewnętrzni specjaliści z obszaru rozwoju.

"Z punktu widzenia naszych planów mogę potwierdzić, że Zetor Major nie jest naszą ostatnią tak znaczącą nowością produktową. Już teraz klienci mogą oczekiwać prezentacji kolejnych nowych modeli z asortymentu marki Zetor." - dodał Marian Lipovsky.

Pierwsze wyprodukowane traktory Zetor Major trafią do Czechach, Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA i Danii.

Bardziej szczegółowe informacje techniczne:

  • Zwiększenie momentu obrotowego (o ponad 35%) ogranicza konieczność redukowania biegów. Moc silnika zostaje zatem niezmienna w szerokim zakresie obrotów.
  • Nowy Zetor Major jest wyposażony w kompletnie zsynchronizowaną czterostopniową skrzynię biegów z trzystopniową redukcją i biegiem wstecznym umożliwiającą wybór 12 + 12 prędkości.
  • Model wykorzystuje układ hydrauliczny z regulacją mechaniczną.
  • Układ hydrauliczny pracuje w tradycyjnych trybach - czyli pozycyjnym, siłowym i mieszanym. Odznacza się nie tylko wysokim udźwigiem podnoszenia ale także płynną regulacją opuszczania, włącznie z funkcją zamka hydraulicznego do transportu podczepionych maszyn.
  • Traktor jest wyposażony w dwu-sekcyjny lub jedno-sekcyjny rozdzielacz pomocniczy.
  • Komfortowa kabina została wykonana z uwzględnieniem praktycznej funkcjonalności użytkowania. Wystarczająca ilość miejsca i ergonomiczny układ elementów sterowania, które ułatwiają pracę obsłudze ciągnika. Na życzenie klienta można doposażyć kabinę w klimatyzację i przygotować ją pod montaż radioodbiornika. Kabina zawiera również szybę dachową ułatwiającą bezpieczne manipulowanie z przednią ładowarką.
  • Na życzenie klienta można doposażyć traktor w "koguta" sygnalizacyjnego, różne rodzaje końcówek trzypunktowych układów zawieszenia i różne średnice opon.

Mechanizacja rolnictwa na serwisach społecznościowych: