Nowości  Mechanizacja rolnictwa    
 


Mechanizacja rolnictwa > Współpraca John Deere i BASF

2013-12-18 Współpraca John Deere i BASF

Firmy John Deere i BASF nawiązały współpracę w celu opracowania wspólnych rozwiązań służących polepszeniu zarządzaniem gospodarstwem rolniczym.


(grafika: John Deere)

John Deere i BASF stworzą wspólny pakiet zintegrowanych rozwiązań w zakresie precyzyjnej uprawy i zarządzania gospodarstwem, aby uzyskać lepsze efekty w tej dziedzinie.

Narzędzia te, stworzone wraz z hodowcami roślin, zapewnią lepsze usługi dokumentowania pól i indywidualnie dostosowanego doradztwa rolniczego. Pomogą one rolnikom bardziej wydajnie przekładać dane na decyzje związane z zarządzaniem gospodarstwem.


(grafika: John Deere)

"BASF i John Deere to dwaj wiodący dostawcy w sektorze rolniczym, posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu danymi rolniczymi. Prawdziwa wartość polega na udzieleniu producentom pomocy w interpretacji tych danych, tak aby mogli podejmować dokładniejsze i bardziej skuteczne decyzje dotyczące upraw i prac w gospodarstwie." - powiedział Markus Heldt, prezes Działu Crop Protection w BASF.

Zaoferowana przez BASF zostanie nowa usługa dokumentowania pól i wsparcie w podejmowaniu decyzji rolniczych. Firma John Deere zapewni nową aplikację do konfiguracji opryskiwaczy, a także do integracji danych dotyczących pól, poprzez wspólny portal do zarządzania gospodarstwem MyJohnDeere.com, który pozwoli hodowcom lepiej zarządzać pracami w gospodarstwie.

"Poprzez połączenie agronomicznego doświadczenia firmy BASF ze sprawdzonym w warunkach polowych doświadczeniem firmy John Deere w zakresie aplikacji, dostarczymy platformę do zarządzania, która będzie także otwarta na innych partnerów. Zamiast łączyć istniejące narzędzia, skupimy nasze wysiłki badawcze i rozwojowe na tych innowacyjnych rozwiązaniach, które intuicyjnie spełniają potrzeby rolników w całym procesie produkcji roślin uprawnych." - powiedział Christoph Wigger, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie John Deere.

Pierwsze wspólne, zintegrowane narzędzia na zostaną uruchomione na strategicznych rynkach rolniczych do końca 2014 roku, a następnie będą udostępniane na kolejnych rynkach. Ta umowa niewyłączna uzupełnia niedawno ogłoszoną inwestycję firmy BASF w interaktywne serwisy dla producentów roślin.

Firmy nie ujawniły szczegółów warunków umowy.

Mechanizacja rolnictwa na serwisach społecznościowych: