Nowości  Mechanizacja rolnictwa    
 


Mechanizacja rolnictwa > Podsumowanie dziesiątych już pokazów Opolagra

2013-06-17 Podsumowanie dziesiątych już pokazów Opolagra

Odbyła się jubileuszowa, już dziesiąta edycja pokazów rolniczych Opolagra.


Logo pokazów Opolagra

Pokazy rolnicze Opolagra 2013 odbyły się w dniach 14-16 czerwca 2013 roku na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim koło Opola i odwiedziło je 44 000 zwiedzających. Rekordowym dniem jeśli chodzi o zwiedzających była niedziela, tego dnia na wystawie było 26 000 osób.

Tradycyjnie pokazy skupiły się na maszynach rolnicznych. Na pokazach pracy maszyn prezentowały się m.in. ciągniki i maszyny uprawowe i do zbioru zielonek. Towarzyszyła im Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego.

Jeśli chodzi o zwiedzających, to szczególnie wielu rolników przyjechało z województw ościennych i dalej położonych regionów. Wystawa urosła w 2013 roku o dwa kolejne sektory. Swą ofertę zaprezentowało 395 firm, czyli 11% więcej w stosunku do poprzedniej edycji.

Od pierwszej edycji Opolagry 10 lat temu impreza ta wzrosła 4-krotnie - 4-krotnie wzrosła sprzedana powierzchnia, liczba zgłoszonych firm i liczba odwiedzających rolników.

Z okazji 10-lecia organizator przygotował wyjątkowe atrakcje. Każdego dnia przez środek wystawy przeparadowało 8 ciągników o największych pojemnościach. Widowisko organizowane przez topagrar obserwowały tłumy. Odbyły się także dwa konkursy sprawnościowe dla młodych rolników, gdzie na specjalnie wyznaczonych torach uczestnicy pokazywali swe umiejętności precyzyjnej obsługi maszyn.

Rolniczy Przegląd Techniczny przeprowadził warsztaty na polu obrazujące precyzję oprysku "bez nakładek" dzięki zastosowaniu technologii GPS na przykładzie pięciu wiodących producentów.

Organizatorem Opolagry jest firma DLG AgroFood, spółka-córka DLG - Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego, które organizuje jedną z największych na świecie wystawę rolniczą Agritechnica.

Następna Opolagra 2014 odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2014 roku.

Mechanizacja rolnictwa na serwisach społecznościowych: