Nowości  Mechanizacja rolnictwa    
 


Mechanizacja rolnictwa > Otwarto Zetor Gallery

2013-06-13 Otwarto Zetor Gallery

Czeski producent traktorów otworzył Zetor Gallery, czyli wielozadaniową halę, która przybliży markę Zetor swoim fanom i partnerom handlowym.


Zetor Gallery (grafika: Zetor)

Galeria wystawowa Zetor Gallery, w której zgromadzono wiele interesujących eksponatów i efektywnych atrakcji audiowizualnych znajduje się bezpośrednio na terenie spółki Zetor Tractors a.s. w Brnie - Lisna.

Hala znajdująca się na ul. Trnkova 111, Brno (Republika Czeska) będzie otwarta dla publiczności od 17 czerwca 2013 roku każdego dnia roboczego od godziny 10:00 do 18:00. Wejście do galerii będzie bezpłatne.

"Bardzo nas cieszy fakt wieloletniego zainteresowania marką Zetor. Dlatego też bardzo chętnie przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych technologiami związanymi z traktorami kolejną możliwość do spotkania się i uzyskania nowych informacji. Nowa galeria wystawowa Zetor Gallery została przez nas tak opracowana, aby swoją formą stanowiła interesujące przedstawienie również dla rodzin z dziećmi, zatem nie będzie tu brakowało wielu elementów audiowizualnych, ekranów dotykowych i oczywiście traktorów." - powiedział Marian Lipovsky, wicedyrektor wykonawczy i dyrektor produkcji Zetor.

Zetor Gallery zajmuje powierzchnię przekraczającą 1 200 m2 w dwukondygnacyjnym budynku. Dla zwiedzających udostępniona została większa cześć zajmowanej powierzchni, pozostała cześć będzie służyć np. jako centrum szkoleniowe Grupy Zetor.

Publicznie dostępna część hali została zaprojektowana jako otwarta przestrzeń podzielona na kilka sekcji tematycznych. W pierwszej z nich znajduje się showroom, który stanowi przegląd nowoczesnej technologii marki Zetor, w kolejnej części została przedstawiona historia traktorów tego czeskiego producenta. Obecnie w galerii Zetor Gallery zgromadzono łącznie 14 eksponatów, w tym najstarszy model Z25.

Częścią Zetor Gallery jest także wiele fotografii archiwalnych, które w większości przekazali fani marki, odbywają się tu także projekcje filmów dokumentarnych o traktorach Zetor z różnych epok. Aby zebrać materiał do projekcji audiowizualnych trzeba było przeglądnąć prawie 10 000 fotografii i oglądnąć 43 godziny historycznych materiałów filmowych, które zachowały się do dziś. Do dyspozycji fanów jest takze sklep z pamiątkami poświęconego marce Zetor. Sklep zainteresuje także właścicieli traktorów tej marki lub dealerów, którzy mogą tutaj zakupić najczęściej używane części zamienne.

Budowa galerii Zetor Gallery rozpoczęła się pod koniec 2012 roku. Dla spółki Zetor oznaczało to inwestycję o wartości około 25 milionów CZK. Dotyczy to pierwszej fazy projektu. Zetor Gallery jest gotowa przyjąć kolejne modele traktorów, obecnie produkowanych i zabytkowych oraz innych eksponatów związanych z marką Zetor. Zatem również w przyszłości odwiedzający znajdą dla siebie coś ciekawego.

Mechanizacja rolnictwa na serwisach społecznościowych: