Nowości  Mechanizacja rolnictwa    
 


Mechanizacja rolnictwa > Nowe ładowacze John Deere serii H

2011-11-23 Nowe ładowacze John Deere serii H

John Deere przedstawił nową rodzinę ładowaczy czołowych dostosowanych do szerokiego zakresu mocy nowych, oferowanych obecnie i starszych modeli ciągników marki tego producenta.


Ładowacz serii H (grafika: John Deere)

Nowe ładowacze serii H, które zastąpią poprzednie modele (tabela), zostały wyposażone w żeliwne ramy montażowe i zintegrowane podzespoły, a przy tym zapewniają lepszą widoczność. Nowe, opatentowane podpory postojowe i sworznie wspornika umożliwiają szybkie i intuicyjne podłączanie ładowacza do ciągnika oraz jego odłączanie.

Dostępnych jest pięć modeli ładowaczy obejmujących szeroki zakres mocy - od ciągników serii 6R/6000 z silnikiem czterocylindrowym aż po ciągniki serii 8R/8000. W zależności od modelu udźwig wynosi od 1400 do 2400 kg, a wysokość podnoszenia od 3,75 do 4,7 m.

Ładowacze serii H oferują różną funkcjonalność: od prostego ładowacza dwufunkcyjnego, przez standardowe ładowacze z zaworami SCV, aż po wersje bogato wyposażone, z trzema obsługiwanymi niezależnie funkcjami sterowanymi przy użyciu niezależnych zaworów elektronicznych (E-ICV). Ładowacze są również dostępne z różnymi opcjami automatycznego poziomowania przydatnymi w różnego rodzaju zastosowaniach: bez poziomowania (NSL), z poziomowaniem mechanicznym (MSL) i z poziomowaniem hydraulicznym (HSL).

Dwie z nowych funkcji ładowaczy serii H będą dostępne w przypadku współpracy z ciągnikami serii John Deere 6R i John Deere 7R, ułatwiając operatorom dokładniejsze wykonywanie cyklicznych zadań podczas długiego dnia pracy. Funkcja powrotu do zadanej pozycji (RTP) standaryzuje ruch wysięgnika ładowacza i osprzętu do określonych pozycji.

Ciągnik musi być wyposażony w zawory E-ICV oraz sterowanie przy użyciu joysticka elektrycznego, a ładowacz w dwa czujniki wykrywające wysokość i kąt ustawienia osprzętu.

Alternatywą dla konwencjonalnej funkcji poziomowania mechanicznego lub hydraulicznego jest funkcja poziomowania elektronicznego (ESL), która wykorzystuje elementy elektrohydrauliczne do poziomowania ładowacza podczas pracy.

Wszystkie połączenia sworzniowe wysięgnika zostały wykonane z żeliwa, co zapewnia ich lepsze dopasowanie i minimalizację obciążeń. Przewody olejowe są ukryte wewnątrz wysięgnika ładowacza, co poprawia estetykę i widoczność z kabiny.

Kolejną zaletą nowych ładowaczy serii H jest prosty system montażowy. Jednopunktowe złącze hydrauliczne umożliwia szybkie podłączanie i odłączanie ładowacza. Standardowe mocowanie Euro umożliwia klientom stosowanie szerokiej gamy osprzętu zgodnego z ładowaczami.

Poprzedni model Model serii H Zgodne ciągniki Maks. wysokość podnoszenia (m) Maks. udźwig (kg) Opcje poziomowania
633 H310 6R/6000, silnik 4-cylindrowy 3.8 1850 NSL/MSL/HSL
653, 663 H340 6R/6000, silnik 4-cylindrowy 4.1 1900 NSL/MSL/HSL
683 H360 6R/6000, silnik 6-cylindrowy 4.4 2050 NSL/MSL/HSL
753 H380 6R/6000, silnik 6-cylindrowy 4.5 2140 MSL*
746/843 H480 7R/8R 4.7 2400 MSL*

* Funkcje RTP i ESL dostępne we współpracy z ciągnikami serii 6R i 7R. Udźwig mierzony w odległości 800 mm od punktu obrotu przy wysięgniku uniesionym na pełną wysokość.

Mechanizacja rolnictwa na serwisach społecznościowych: