Nowości  Mechanizacja rolnictwa    
 


Mechanizacja rolnictwa > John Deere poszerza gamę ciągników serii 5E

2011-11-28 John Deere poszerza gamę ciągników serii 5E

Producent maszyn rolniczych John Deere uzupełnił swoją gamę ciągników serii 5E o mocy poniżej 100 KM o dwa nowe modele: 5083E (z silnikiem o mocy 83 KM) i 5093E (z silnikiem o mocy 93 KM).


Ciągnik serii 5E (grafika: John Deere)

Nowe ciągniki serii 5E są wyposażone w mechaniczny napęd na przednie koła (MFWD), który po przesunięciu dźwigni napędza dwa z czterech kół oraz wygasza kontrolkę MFWD.

W celu zapewnienia większej wygody przez długi dzień pracy w polu ciągniki są standardowo wyposażane w przekładnię 12/12 PowrReverser z mechanizmem nawrotnym umożliwiającą zmianę kierunku jazdy bez użycia pedału sprzęgła.

Te uniwersalne ciągniki są również wyposażone w nowy układ hydrauliczny z opcjonalnymi maksymalnie trzema parami zaworów SCV typu Deluxe, które umożliwiają podłączanie bardziej wymagających narzędzi i używanie bardziej ekonomicznych ustawień wału odbioru mocy. Zmodernizowana przekładnia jest wyposażona w chłodzone olejem, samoregulujące się sprzęgło cierne i sprzęgła wału odbioru mocy w celu sprostania najtrudniejszym warunkom pracy.

Nowe ciągniki John Deere 5083E i 5093E będą dostępne w Polsce.

Mechanizacja rolnictwa na serwisach społecznościowych: