Nowości  Mechanizacja rolnictwa    
 


Mechanizacja rolnictwa > John Deere ma nową siedzibę oddziału w Polsce

2012-10-12 John Deere ma nową siedzibę oddziału w Polsce

Producent maszyn rolniczych John Deere otworzył w Tarnowie Podgórnym koło Poznania nową siedzibę polskiego oddziału. Połączona jest ona z halą ekspozycyjną i centrum szkoleniowym.

W dwupoziomowym budynku o powierzchni 2400 m2 znajduje się miejsce na halę ekspozycyjną (450 m2), pomieszczenia biurowe (900 m2) oraz część szkoleniową, obejmującą 2 sale wykładowe i 2 hale warsztatowe oraz audytorium.


Nowa siedziba John Deere Polska (grafika: John Deere)

Na działce o powierzchni 2,2 ha znalazło się również miejsce do pokazów polowych i jazd demonstracyjnych. Funkcyjność nowej siedziby John Deere Polska sprawia, że jest to nie tylko przestrzeń do pracy, ale także miejsce profesjonalnych szkoleń dla ponad 550 pracowników dealerów działających nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Budowa kosztowała 26 mln złotych.

W budynku mieści się także centrum szkoleniowe, w którym wiedzę i umiejętności będą zdobywać osoby z regionu Europy Centralnej i Wschodniej.

Koncern John Deere prowadzi działalność w 160 krajach, dysponuje 65 fabrykami w 18 państwach i zatrudnia 61 tys. pracowników. W 2011 roku wartość sprzedaży produktów John Deere wyniosła ponad 32 mld dolarów amerykańskich, a dochód 2,8 mld dolarów. W Polsce firma sprzedaje sprzęt za ok. 200 mln dolarów rocznie.

"W Polsce jesteśmy obecni o 12 lat. W tym czasie ponad dwukrotnie powiększyliśmy nasz zespół, zbudowaliśmy silną sieć dystrybucji i zdobyliśmy 14% rynku maszyn rolniczych. Ale mamy apetyt na więcej. Uruchomienie nowej placówki oraz centrum szkoleniowego pozwoli całemu koncernowi umacniać pozycję w regionie. Jestem dumny, że to właśnie nasz oddział będzie odgrywał ważną rolę w tym procesie. Celem jest osiągnięcie 7 mld dolarów przychodu w 'Regionie 2' 25% udziału w rynku." - powiedział Mirosław Leszczyński, prezes zarządu i dyrektor generalny John Deere Polska.

Decyzja o zainwestowaniu w Polsce spowodowana jest przewidywaniami dalszego dynamicznego rozwoju rynku maszyn zarówno w kraju jak i regionie oraz celami koncernu. Polska to trzeci, po Francji i Niemczech, dostawca zbóż na rynek europejski. W dodatku posiadający korzystny klimat oraz położenie geograficzne.

Mechanizacja rolnictwa na serwisach społecznościowych: