Nowości  Mechanizacja rolnictwa    
 


Mechanizacja rolnictwa > Ciągnik Zetor Major popularniejszy niż przewidywał producent

2013-10-23 Ciągnik Zetor Major popularniejszy niż przewidywał producent

Popyt na ciągnik Zetor Major przekroczył o prawie 60% pierwotne oczekiwania producenta.


Zetor Major (grafika: Zetor)

Ciągnik Zetor Major należy do kategorii prostszych i tańszych ciągników o mocy do 80 koni.

W lutym 2013 roku, czyli w momencie rozpoczynania produkcji seryjnej ciągnika Zetor Major, poczyniono pierwsze prognozy oscylujące na poziomie 900 sztuk. Tymczasem w fabryce w Brnie do końca 2013 roku roku zostanie wyprodukowanych 1 400 sztuk nowego modelu.

Największe zainteresowanie nowym modelem przejawiają małe gospodarstwa rodzinne. Oprócz rynków tradycyjnych model ten jest również popularny w Wielkiej Brytanii lub USA.

"Obecnie, duże rynki europejskie, które były niegdyś tradycyjnymi odbiorcami ciągników wyższej kategorii mocy odnotowują spadki. Należą do nich np.: Wielka Brytania, Niemcy i kraje skandynawskie. Zetor Major z kategorii ciągników o mocy do 80 koni, jest niezawodnym ciągnikiem o długotrwałej żywotności i doskonałym stosunkiem ceny do mocy, dlatego też w pełni zaspokaja on potrzeby wielu klientów, na tych i na innych rynkach. Niezawodne, łatwe w kierowaniu a jeśli chodzi o konserwację i koszty obsługi, to niewymagające ciągniki stanowią dla nas segment produkcji, w którym mamy wieloletnie doświadczenia. Cieszymy się bardzo, że zaufanie i zainteresowanie naszych klientów są tego potwierdzeniem." - powiedział Marian Lipovsky, zastępca dyrektora wykonawczego i dyrektor operacyjny firmy Zetor Tractors.


Zetor Major (grafika: Zetor)

Podstawą obecnej oferty marki Zetor są trzy segmenty modelowe obejmujące kategorie o mocy od 70 do 140 koni mechanicznych.

"Zarówno nasi, jak i zewnętrzni pracownicy działu rozwoju przygotowują w tej chwili nowe modele. Planujemy, że w okresie pięciu lat Zetor zaoferuje nawet sześć modelowych segmentów obejmujących zakresy mocy od 50 do 200 koni mechanicznych." - dodał Marian Lipovsky.

Mechanizacja rolnictwa na serwisach społecznościowych: