Nowości  Mechanizacja rolnictwa    
 


Mechanizacja rolnictwa > Ciągnik John Deere 7280R "Ciągnikiem Roku 2012"

2011-11-19 Ciągnik John Deere 7280R "Ciągnikiem Roku 2012"

Ciągnik John Deere 7280R został uznany przez przedstawicieli 20 gazet rolniczych za "Ciągnik roku 2012".


John Deere 7280R (grafika: John Deere)

Do finału konkursu dostało się 7 maszyn, wyboru spośród finalistów dokonali dziennikarze z 20 magazynów o tematyce rolniczej, z całej Europy. Wyróżnienie zostało przyznane podczas wystawy Agritechnica w Hannoverze w Niemczech (15-19 listopada 2011), która jest największą halową wystawą maszyn rolniczych na świecie.

Nagrodę Tractor of the Year 2012 odebrali: James Wienkes, inżynier z fabryki John Deere Waterloo w US oraz Branch Manager oddziału niemieckiego, Helmut Korthöber.

John Deere 7280R zapewnia maksymalnie 310KM mocy z IPM oraz wiele najnowoczesniejszych rozwiązań. Dodatkową zaleta tej maszny jest nowy silnik spełniający normy Stage IIIB przy wykorzystaniu tylko oleju napędowego. 7280R jest wyposażony w układ elektroniczy kierowniczy ActiveCommand Steering, który został nagrodzony złotym medalem podczas wystawy Agritechnica 2009.

Opcjonaly układ ActiveCommand Steering automatycznie dobiera siłę potrzebną do kierowania by zoptymalizować sterowanie maszyną w zależności od panujących na drodze warunków. Dodatkowo, kabina CommandView II z konsolą CommandArm oraz wyświetlaczem GreenStar 3 CommandCenter wraz z opcjonalnym siedziskiem ActiveSeat, które zostało nagrodzone srebrnym medalem w tym roku, zapewnia niezwykle komfortowe warunki pracy.

7280R został zaprojektowany jako wszechstronny "koń pociągowy" dla usługodawców oraz gospodarstw wielkoobszarowych. Jest on wyposażony w system telematyczny JDLink Ultimate oraz Service ADVISOR remote, który umożliwia zdalne monitorowanie maszyny oraz jej diagnostykę. Użytkownik otrzymuje roczny darmowy abonament dla tych systemów. Dodatkowo dla ochrony swojej maszyny ciągniki serii 7R mogą być wyposażone w kluczyk z immobiliazerem, który jest unikatowy dla danej maszyny.

Mechanizacja rolnictwa na serwisach społecznościowych: